Telefon

+48 543-842-343

Email

biuro@hoteltt.com.pl

Godziny otwarcia

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Najlepsze obozy młodzieżowe nie zaspokoją oczekiwań każdego dziecka. Dlatego biura podróży oferują szeroki wybór destynacji i tematów wyjazdów. Niektóre są ukierunkowane na konkretne zainteresowania, inne na zwiedzanie i relaks. Sprawdzamy, jakie kierunki będą odpowiednim wyborem dla młodzieży w różnym wieku.

Dobrze dobrany obóz nie tylko zapewni świetną zabawę, ale też umożliwi zdobycie nowych umiejętności i poznanie przyjaciół z różnych stron Polski. Kolonie dla dzieci dawno przestały być rekreacyjnymi wyjazdami opartymi na plażowaniu czy wędrówkach po górach. Program jest wypełniony zajęciami służącymi rozwojowi pasji, a przy tym na tyle rozbudowany, że dzieci w różnym wieku mogą znaleźć coś dla siebie. Nie brakuje również okazji do relaksu, zwiedzania i integracji z rówieśnikami.  

Jak wybrać obóz młodzieżowy dla rodzeństwa w różnym wieku?

Większość biur podróży dzieli wyjazdy na podstawie wieku uczestników. Jeśli między twoimi pociechami nie ma dużej różnicy wieku, bez problemu znajdziesz wyjazd, na który mogą pojechać wspólnie. Dzieciakom będzie raźniej, a Ty zyskasz spokój ducha i zaoszczędzisz kilka złotych.

Niezależnie od wieku, każde dziecko ucieszy się na wyjazd za granicę. Zagraniczne obozy przeznaczone są z reguły dla nastolatków w wieku 12-13 lat, chociaż bywają oferty dla osób powyżej 16 roku życia. Najczęściej dotyczą wyjazdów, których głównym celem jest imprezowanie. Dla rodzeństwa lepszym wyborem będzie spokojniejszy pobyt skupiony na zwiedzaniu czy szlifowaniu umiejętności językowych. 

Obozy tematyczne w Polsce są idealną opcją dla dzieci, pomiędzy którymi jest większa różnica wieku. Twoja starsza pociecha interesuje się tańcem, tworzeniem filmów lub sportami wodnymi? Wakacje to doskonały moment, aby zarazić pasją młodszego brata lub siostrę. Jeśli rodzeństwo ma skrajnie różne zainteresowania, postaw na tradycyjny obóz rekreacyjny, gdzie będą brać udział w wybranych przez siebie aktywnościach dostosowanych do wieku. 

Sprawdzone i tanie obozy młodzieżowe

Ceny obozów młodzieżowych różnią się w zależności od programu, destynacji i organizatora. Co ciekawe, różnica między zagranicznymi i krajowymi wyjazdami bywa niewielka. 

Jeśli wyjazd obfituje w nietypowe atrakcje czy obejmuje naukę nowej pasji, koszt będzie porównywalny do zagranicznych kolonii. Polecane przez wielu rodziców obozy młodzieżowe z różnych półek cenowych oferuje biuro KochamWakacje.pl

Ceny najtańszych wyjazdów oscylują wokół 2000 złotych, jednak warto polować na oferty last minute. Z drugiej strony biuro jest jednym z najpopularniejszych w Polsce, więc czekanie do ostatniej chwili może sprawić, że wszystkie miejsca na wypatrzonych koloniach zostaną wykupione. Innym sposobem na zaoszczędzenie bywa skorzystanie z oferty first minute lub okresowych promocji.

Na czym polegają wyjazdy studenckie?

Rozbudowana oferta biura obejmuje także kolonie studenckie, na które mogą wybrać się osoby w wieku od 18 do 35 lat. Najczęściej wyjazdy oparte są na nauce sportów wodnych. Nigdy nie jest za późno, aby spróbować kite- lub windsurfingu, a nauka w zorganizowanej grupie wychodzi taniej niż indywidualne lekcje. 

Wyjazd studencki to świetny sposób na znalezienie paczki przyjaciół chętnych do dalszych podróży. Dorosłe życie weryfikuje wiele znajomości, dlatego warto korzystać z okazji do poznawania nowych ludzi. Nie bez przyczyny zorganizowane wyjazdy dla dorosłych cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli brakuje Ci towarzystwa do podróży, koniecznie rozważ tę opcję.

Rekomendowane artykuły